Průvodce vlogováním: Jak začít s vlogem

Pokud si chcete vytvořit svůj vlastní vlog, zde je místo, kde začít. Přečtěte si o vlogování, včetně výhod, budování vyhrazeného publika a podrobného průvodce, jak začít.

Co je to vlogging?

Vlogging (zkratka pro „video blogging“) znamená blogování ve video formátu. Vlogeři používají videokamery k natáčení obsahu a nahrávání videí na vlogovací kanál nebo platformy a vyhledávače jejich vlastních webových stránek. Typy videí, které vlogerové filmují, pokrývají různé žánry, včetně každodenních aktivit, komedie, informativní, instruktážní, video podcasty a performance.

4 Výhody vloggingu

Kromě toho, že je to zábavný způsob, jak sdílet své zájmy, má video protokol také některé hmatatelné výhody. Můžeš:

1. Přístup k rovným příležitostem : Abyste mohli začít vlogovat, nemusíte být zkušeným filmařem. Každý, kdo má digitální fotoaparát a přístup k internetu, může začít rychle a snadno.

2. Spojte se s lidmi : Mnoho vlogů se zaměřuje na určitou oblast zájmu, jako je móda, zábava nebo technologie. Vytvořením vlogu se spojíte s publikem podobně smýšlejících lidí, kteří se zajímají o vás a vaše téma.

3. Připojte se k oblíbené formě zábavy : Mnoho lidí sleduje online videa jako primární zdroj zábavy, a to i přes filmy nebo televizi.

4. Zisk : Úspěšní vlogeři s velkým počtem sledujících si mohou dobře vydělat na inzerentech, předplatném a sponzorovaném obsahu.

Jak založit vlog

Chcete-li se stát videoblogerem, postupujte podle tohoto podrobného průvodce:

1. Výzkumné vlogy . Než začnete s vlogem, prozkoumejte oblíbené vloggery a zjistěte, co funguje. Udělejte si představu o tom, o čem by váš vlog měl být a jak byste chtěli, aby váš vlog vypadal a zněl. Podívejte se na několik výukových programů na vlog a zjistěte tipy, jak vytvářet nejlepší videa, která můžete.

2. Vyberte typ vlogu, který chcete vytvořit . Můžete si vybrat cokoli, co vás zajímá, včetně povídání o událostech vašeho vlastního života. Mnoho vlogerů se zaměřuje na specifické oblasti, jako je vaření, sport nebo krása.

3. Shromážděte své vybavení . Dodržujte svůj rozpočet a vyberte si vlogovací kameru a vybavení, které poskytuje nejlepší kvalitu videa, jakou si můžete dovolit. Použít můžete jednoduchou webkameru, smartphone nebo dražší bezzrcadlovku či DSLR fotoaparát s automatickým ostřením, 4K videem a externím mikrofonem. Možná budete chtít stativ pro stabilizaci, osvětlovací zařízení (podívejte se na tipy Marquese Brownleeho pro nejlepší osvětlení pro nahrávání videa ) a speciální video editor; ale k tomu, abyste mohli začít, nepotřebujete nejlepší fotoaparát nebo víc než telefon a přístup k internetu.

4. Natočte svůj vlog . Než se postavíte před kameru a stisknete tlačítko nahrávání, udělejte si jasnou představu o obsahu svého vlogu. Zkontrolujte záznam a ujistěte se, že souhlasíte s kvalitou, zvukem a obsahem.

5. Upravte svůj vlog . Pokud se nerozhodnete upravit svůj vlog nebo vám chybí software pro úpravu videa , držte video stručné (do deseti minut). Pokud chcete, přidejte úvod a hudbu a udržujte obsah zajímavý změnou záběrů a úhlů, je-li to možné.

6. Nahrajte svůj vlog . Nahrajte svůj vlog na svůj web nebo kanál vlogu. Můžete se rozhodnout zveřejnit jej na více platformách nebo zveřejnit krátké klipy na sociálních médiích, které nasměrují provoz na váš vlogging kanál.

Jak si vybudovat publikum jako vloger

Jakmile budete mít svůj vlog spuštěný, budete chtít pracovat na rozšíření své sledovanosti. Zvažte tyto tipy pro budování širšího publika:

1. Apelujte na své cílové publikum . Na základě předmětu vašeho vlogu od vás vaše publikum bude očekávat konkrétní témata a zapojení. Vše, co ve svém vlogu děláte, zaměřte na toto publikum, jako je vzhled, grafika a přístup, který je osloví. Pokud se váš vlog zaměřuje na vyšívání, bude vypadat, znít a cítit se jinak než vlog o skydivingu.

2. Buďte důslední . Pravidelně publikujte nová videa, abyste si vybudovali a udrželi své publikum. Diváci se těší na pravidelné příspěvky a nekonzistence mohou ztratit zájem publika.

3. Buďte trpěliví . Vybudování úspěšného blogu vyžaduje čas, zvláště pro začátečníky. Nechte si to zábavu pro sebe a buďte trpěliví se svým pokrokem.

4. Zapojte své publikum . Součástí vlogování je komunikace se svými diváky prostřednictvím komentářů a zpráv. Zaměřte se na pozitivní zapojení, odpovídání na otázky, obavy nebo zpětnou vazbu ve svém videoobsahu.

5. Propagujte na jiných platformách . K propagaci svého vlogu můžete využít jiné platformy sociálních médií. Vytvořte konkrétní stránky na sociálních sítích pro marketing a nasměrování návštěvnosti na váš vlogovací kanál. Profesionální hráč a populární livestreamer Tyler „Ninja“ Blevins využívá své kanály sociálních médií ke sdílení momentů ze svých živých přenosů, které jsou podle něj vtipné, zábavné nebo zvláště reprezentativní pro styl jeho streamu. „Vezměte to, vložte to do klipu a rozšiřte to na všechny své účty na sociálních sítích,“ říká. Zjistěte více o tom, jak budovat svou přítomnost na sociálních sítích, pomocí tipů od Ninja .

6. Poskytněte hodnotný produkt . Diváci na vás spoléhají, že jim poskytnete kvalitní videa, která informují nebo pobaví. Ujistěte se, že vaše vlogy neustále přinášejí vše, co očekávají, i když se váš vlog zaměřuje na váš osobní život.

7. Oddělte se od smečky . Využijte svou jedinečnou osobnost a osobitý styl, abyste se oddělili od ostatních videoblogerů, kteří pokrývají stejný žánr jako vy. Můžete vytvořit vzhled ochranné známky, úvod nebo frázi, kterou chcete popularizovat u publika.

8. Používejte optimalizaci pro vyhledávače (SEO) . Optimalizujte svůj vlog pro vyhledávače pomocí často vyhledávaných slov v názvech a miniaturách při nahrávání videosouborů. Zjistěte více o strategii SEO .